Trochę informacji z naszego Centrum Odwykowego Alkoholu

Gdyby ktoś zapytał cię, jak wyobrażasz sobie "funkcjonującego alkoholika", to o jakich cechach myślisz? Jeśli ktoś zapytałby cię, czy znasz jakiegoś "funkcjonującego alkoholika", czy ktoś przychodzi ci na myśl? Ponadto, czy zastanawiasz się, czy ty lub ktoś z twoich bliskich uzależniłeś się od alkoholu? Czy bycie funkcjonującym alkoholikiem sprawia, że sytuacja jest mniej poważna? W związku z tym większość ludzi nie zestawia tych pojęć razem. Nawet ktoś, kto jest uważany za "funkcjonalnego", może być uzależniony od alkoholu, ponieważ polega na nim na co dzień.

Skąd wiesz, że masz problem z alkoholem?

Ośrodki Kontroli Chorób (Centers for Disease Control) zidentyfikowały umiarkowane picie jako jedno picie dziennie dla kobiet i do dwóch dla mężczyzn. Jednak ilość spożycia piwa, alkoholu i wina różni się w zależności od CDC. Dla zilustrowania, oto sugerowane ilości. Każde dodatkowe spożycie alkoholu ponad te ilości jest uznawane za picie ciężkie:

  • 1,5 uncji likieru Jedno 12 uncji piwa Jedno 5 uncji szklanki wina

Jaka jest różnica między alkoholikiem a funkcjonującym alkoholikiem?

Co odróżnia "funkcjonującego alkoholika" od "alkoholika"? W telewizji i filmach widzimy, jak media przedstawiają alkoholików jako ludzi, których życie wymyka się spod kontroli. Być może osoba ta straciła pracę, małżonka, majątek, rodzinę lub wszystko inne. Wbrew powszechnemu przekonaniu, wielu alkoholików to osoby odnoszące sukcesy w życiu osobistym i zawodowym. Dlatego też bliscy mogą mieć trudności z uświadomieniem sobie, że ktoś z ich bliskich jest alkoholikiem. Co więcej, funkcjonujący alkoholik może nawet nie być tego świadomy.

Funkcjonujący alkoholik nie zawsze spożywa alkohol na co dzień. Zamiast tego może upijać się w określonych porach tygodnia. W konsekwencji jednostka może nie zdawać sobie sprawy lub nie uznać, że ten rodzaj picia jest formą alkoholizmu.

Jeśli próbujesz ustalić, czy Ty lub ktoś z twoich bliskich jest funkcjonującym alkoholikiem, oto kilka znaków, których należy szukać:

  • Wymóg picia alkoholu w celu relaksu lub złagodzenia stresuPicie samemu lub w sekreciePrzemieszczanie się po alkoholu jako nagrodaZapomnienie o alkoholu

Jakie są skutki uboczne?

Nadmierne spożywanie alkoholu przyczynia się do wielu problemów zdrowotnych, dlatego należy zająć się tym problemem za pomocą centrum rehabilitacji alkoholowej. W rezultacie dana osoba może doświadczyć uszkodzenia lub niewydolności wątroby, niespójnych zmian nastroju, przyrostu masy ciała, drżenia, depresyjnych wahań nastroju, lęku, trudności ze spaniem i innych dodatkowych efektów fizycznych.

Opcje leczenia dla osób z zaburzeniami używania alkoholu

Amerykańskie ośrodki zdrowia przyznają, że wszystkie formy alkoholizmu są chorobami przewlekłymi. Funkcjonujący alkoholik" potrzebuje centrum rehabilitacji alkoholowej w takim samym stopniu, jak pijany słowem pijak, którego widzimy w filmach. W RCA rozumiemy, że sytuacja każdego z naszych pacjentów jest inna i wymaga wszechstronnej oceny. Z tego powodu w naszych centrach rehabilitacji alkoholowej oferujemy i opracowujemy programy dostosowane do potrzeb naszych pacjentów. W związku z tym bierzemy pod uwagę różne aspekty pochodzenia fizycznego, psychospołecznego i medycznego.

Oto kilka przykładów programów rehabilitacyjnych, które oferujemy:

  • DetoksykacjaInterwencyjnyProgram AmbulatoryjnyRekonwalescencyjne Usługi Pomocy w OdzyskiwaniuPacjent/Kuracja Rezydentalna

Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz szuka więcej informacji i ośrodka rehabilitacji alkoholowej, nadszedł czas, aby dotrzeć do ośrodków rehabilitacyjnych Ameryki. W RCA zapewniamy nie tylko najlepsze programy odzyskiwania leków i alkoholu, ale staramy się szanować naszych pacjentów, ich rodziny, przyjaciół i społeczności.

Jeśli są Państwo gotowi do rozpoczęcia swojej podróży powrotnej, proszę zadzwonić do nas już dziś.