Napisany przez doradcę ds. leczenia Jeni Arthur

Większość ludzi kwestionuje znaczenie leczenia ambulatoryjnego. Czy leczenie ambulatoryjne jest skuteczne? Czy nadal będę w stanie chodzić do pracy? Czy jest ono niezbędne dla mojej dalszej opieki? Krótka odpowiedź brzmi: tak, tak i tak!

Zamierzamy omówić nie tylko to, dlaczego leczenie ambulatoryjne jest ważne, ale dlaczego jest ono ważne dla Ciebie. W Recovery Centers of America, sposób, w jaki dbamy o naszych pacjentów pozostaje spójny, bez względu na to, jaki rodzaj leczenia spełniasz kryteria. Leczenie ambulatoryjne może być krokiem w dół od leczenia stacjonarnego lub może to być miejsce, gdzie Twoja podróż się zaczyna. Nie jesteś na tej drodze sam; nasi eksperci od uzależnień pomogą Ci określić najlepszy poziom opieki, który będzie pasował do Twojego życia.

Zastanawiasz się, jak wygląda zwykły dzień w ośrodku ambulatoryjnym? Każdy dzień rozpoczyna się od pytań "odprawowych", które zapewniają wszystkich, że wsparcie rówieśników jest zawsze dostępne. To normalne, że zajmujesz się sprawami zewnętrznymi, które w końcu powodują stres wpływający na twoje samopoczucie. Uzyskanie wsparcia rówieśników jest kolejnym plusem przystąpienia do programu ambulatoryjnego. Świadomość, że inni wspierają cię w tym czasie, robi różnicę. Ponieważ sesje mogą trwać od 1 do 3 godzin dziennie, 3-4 razy w tygodniu, zachęcamy do wsparcia wszystkich, którzy w nich uczestniczą! Psychoedukacja jest kluczem do programu ambulatoryjnego, a także porusza takie tematy, jak zapobieganie nawrotom, wyzwalacze i pozytywna afirmacja. Art, joga i muzykoterapia są również oferowane pacjentom, aby pomóc w redukcji stresu.

Jaka jest więc różnica między leczeniem stacjonarnym a ambulatoryjnym? Po pierwsze, leczenie stacjonarne wymaga pobytu w ośrodku, zazwyczaj trwającego od 30 do 40 dni. Leczenie stacjonarne może być niewykonalne dla Twojego harmonogramu - ale to nic nie szkodzi. Nadal możesz wyzdrowieć. Leczenie ambulatoryjne daje pacjentom o ograniczonym harmonogramie szansę na powrót do zdrowia przy jednoczesnym zachowaniu równowagi w życiu codziennym.

Bez względu na to, jaką drogę wybierzesz, jedno jest pewne: zaangażowanie jest niezbędne w tej podróży.

Pomyśl o tym - wszystko, co się rozpada i zostaje sklejone z powrotem, może się łatwo ponownie rozpaść. Naszym celem jest upewnienie się, że tak się nie stanie, dając naszym pacjentom możliwość nawiązania zdrowych relacji z osobami doświadczającymi podobnych sytuacji. Nawet po zakończeniu leczenia stacjonarnego ważne jest, aby nie ustawać w wysiłkach! Udział w leczeniu ambulatoryjnym jest najbezpieczniejszym sposobem zagwarantowania, że stosujesz wszystko, czego nauczyłeś się w trakcie leczenia w swoim codziennym życiu.

W Recovery Centers of America, mamy terapeutów gotowych do pomocy w kontinuum opieki z ogólnym ambulatoryjnym, intensywnym ambulatoryjnym i częściowej hospitalizacji. Nasi główni terapeuci są wyposażeni w narzędzia do osiągnięcia sukcesu podczas uczestniczenia w opiece po leczeniu, dlatego tak ważne jest, aby uczestniczyć we wszystkich sesjach. Aby zmniejszyć szanse na nawrót choroby w zamian za zorganizowane wsparcie w grupie, oferujemy ogólne leczenie ambulatoryjne (GOP), nasz najniższy poziom leczenia ambulatoryjnego. Dla tych, którzy mają większą swobodę ruchów i mogą nabyć bardziej zdyscyplinowany harmonogram opieki po leczeniu, mamy intensywne leczenie ambulatoryjne (IOP). Częściowa hospitalizacja (PHP) jest naszym najwyższym poziomem leczenia poza przyjęciem do szpitala stacjonarnego. Ci pacjenci będą spędzać 4-5 godzin dziennie w naszym ośrodku przez 2-4 tygodnie, zyskując dodatkową opiekę przed przejściem na niższy poziom.

Teraz, kiedy już wiesz, czym jest leczenie ambulatoryjne, możesz zadać sobie pytanie: "Jeśli chodzi o leczenie, jaka jest różnica między rehabilitacją stacjonarną a ambulatoryjną?".

Jak wspomniano powyżej, poziom opieki, od którego zaczniesz, zostanie określony podczas wstępnej oceny. Leczenie stacjonarne jest przeznaczone dla osób, które są aktywnie uzależnione od narkotyków lub alkoholu. W większości przypadków pacjenci ci będą potrzebowali detoksykacji medycznej, której nie oferujemy w warunkach ambulatoryjnych. Pacjenci, którzy zakwalifikują się do leczenia stacjonarnego, pozostaną najpierw w jednym z naszych ośrodków leczenia uzależnień, zanim przystąpią do naszych programów ambulatoryjnych. W innych przypadkach, leczenie ambulatoryjne może być pierwszą fazą dla tych, którzy nie nadużywają obecnie żadnej substancji. Jeśli dotarłeś do tego punktu swojej podróży, gratulujemy! Pamiętaj, że powrót do zdrowia to nie wszystko. Dr Deni Carise zauważa: "Pacjenci, którzy korzystają z pełnego kursu opieki stacjonarnej lub domowej, a następnie kontynuują leczenie ambulatoryjne przez co najmniej 90 dni, mają największe szanse na utrzymanie ciągłego powrotu do zdrowia." Innymi słowy, utrzymaj swój powrót do zdrowia i zyskaj wieczną wolność! Leczenie ambulatoryjne jest również doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy potrzebują mniej intensywnego leczenia uzależnień.

Nie martw się, jeśli nie jesteś pewien, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze - właśnie po to tu jesteśmy! Pomożemy Ci określić poziom opieki, z którego skorzystasz najbardziej. Więcej o różnicach między leczeniem szpitalnym a ambulatoryjnym można przeczytać tutaj.

Obecnie, z powodu pandemii COVID 19, wprowadziliśmy nasze leczenie ambulatoryjne online poprzez telehealth. Walka z uzależnieniem trwa nadal, ale żaden wirus nie stanie nam na drodze. Nasze programy ambulatoryjne są kontynuowane poprzez telezdrowie, gdzie sesje będą odbywać się w zaciszu Twojego domu. Pacjenci dołączą do programu WebEx i będą uczestniczyć w sesjach z wyznaczonymi terapeutami i rówieśnikami.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak RCA może Państwu pomóc, prosimy o kontakt pod numerem 1-800-RECOVERY. Jesteśmy do dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.