Według Substance Abuse and Mental Health Services Administration (SAMHSA), 90% osób z zaburzeniami używania substancji nie szuka leczenia. Przy tak wysokich liczbach ważne jest, aby dowiedzieć się więcej o Narodowym Miesiącu Uzdrowienia SAMHSA we wrześniu tego roku, tak aby ludzie, którzy walczą, mogli zobaczyć, że pomoc jest dostępna i przystępna cenowo.

Z COVID-19, kwarantanna i społeczne zdystansowanie, uhonorowanie i świętowanie Krajowego Miesiąca Odbudowy w 2020 r. będzie trudniejsze niż w latach poprzednich. Z tego właśnie powodu teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, ważne jest, aby dzielić się z ludźmi znaczeniem tego miesiąca z innymi. Krajowy Miesiąc Uzdrowienia służy edukacji o korzyściach płynących z leczenia i usług rehabilitacyjnych. Promuje on również kluczowe wiadomości: profilaktyka, leczenie jest skuteczne, a ludzie mogą i odzyskują siły. Oto kilka wskazówek, które pomogą rozpowszechnić to przesłanie w Twojej społeczności.

Dotarcie na zewnątrz

W tych niepewnych czasach, wiele osób czuje się rozłączonych. Sięgnij do ludzi, których znasz w trakcie rekonwalescencji. Mogą walczyć lub nie, ale w każdym razie docenią ten gest. Uczcij ich sukces i upewnij się, że wszystko jest w porządku. Przypomnij im, że jest to Krajowy Miesiąc Uzdrowienia i zasugeruj, aby zwrócili się do innych, których znają i zrobili to samo.

W tych czasach izolacji, coś tak prostego jak rozmowa telefoniczna lub FaceTime może zdziałać cuda dla kogoś, kto wyzdrowiał. Ważne jest, aby ludzie w społeczności po powrocie do zdrowia wspierali się nawzajem. Każdy w trakcie rekonwalescencji ma wspólną więź, żyjąc w podobnych okolicznościach, więc sięgnij, przywitaj się i zrób różnicę. Prawdopodobnie ty też skorzystasz na tych interakcjach. Bez względu na to, czy w końcu porozmawiasz z kimś przez ciężki okres czasu, czy ponownie nawiążesz kontakt ze starym przyjacielem, poczujesz się lepiej.

Media społecznościowe

Rozpowszechnij informację o Miesiącu Odbudowy Kraju poprzez zamieszczenie jej w mediach społecznościowych. SAMSHA posiada narzędzia do pobrania na Twitterze, Facebooku i YouTube. Jeśli jesteś w trakcie rekonwalescencji lub jesteś uzależniony, możesz rozważyć podzielenie się własną historią, aby inni mogli się z niej uczyć. Aby uzyskać dodatkowy efekt, zachęcaj innych w trakcie rekonwalescencji, aby robili to samo. Zabierz te historie sukcesu w świat - mogą zachęcić kogoś, kto walczy o pomoc dla siebie. Jeśli nie chcesz dzielić się swoją własną historią, przynajmniej poinformuj swoich naśladowców, że jest to Narodowy Miesiąc Odnowy. Nie można lekceważyć edukacji ludzi na temat znaczenia odzyskiwania zdrowia. Użyj hashtagów #RecoveryMonth, #NationalRecoveryMonth i #RM202020 z twoimi postami społecznymi, aby uzyskać większy wpływ.

Wirtualne wydarzenia

Zorganizuj wirtualne wydarzenie dla osób, które znasz z odzysku. Niech zaproszą swoich przyjaciół i członków rodziny, a także ludzi, których znają, a którzy mogą potrzebować pomocy. Niech wydarzenie będzie forum edukacyjnym, opowiesz o swojej historii i poprosisz uczestników o podzielenie się z nimi. Odbudowa nie zawsze jest łatwym tematem do rozmowy, ale im więcej się o niej mówi, tym bardziej normalna staje się rozmowa. Pamiętaj: nie ma wstydu w odzyskiwaniu zdrowia. Zwiększaj świadomość w tym miesiącu i zwalczaj stygmatyzację, która czasami się utrzymuje.

Inną możliwością jest rozważenie dodania dysku funduszu do swojej wirtualnej imprezy. Poproś uczestników o przekazanie darowizny na rzecz wybranej przez siebie organizacji lub organizacji charytatywnej. Istnieje wiele lokalnych schronisk i organizacji pomagających w walce z uzależnieniami, które, szczególnie w dzisiejszych czasach, zawsze mogą skorzystać z pomocy finansowej.

Weź udział w większej liczbie spotkań

Czy przestałeś uczestniczyć w spotkaniach z powodu COVID-19? Masz spotkania online wsparcia odzyskiwania pozostawione chcesz więcej? Krajowy Miesiąc Odbudowy to świetny czas, aby to odwrócić. Wiele spotkań 12-stopniowych zostały ponownie otwarte niedawno, ale jest jeszcze wiele innych online. Sprawdź 12-stopniowe spotkania Zoom odzyskiwania sponsorowane przez Alcoholics Anonymous (AA) i Narcotics Anonymous (NA), z których obie mają listy spotkań online na swoich stronach internetowych. Innym miejscem jest Facebook, gdzie Centra Odzyskiwania Ameryki organizują różne spotkania tematyczne na temat odzyskiwania na platformie Facebook i poprzez WebEx, które mogą być dostępne poprzez przejście do naszej strony wydarzeń na Facebooku.

Świętuj swój własny powrót do zdrowia na spotkaniu. Bądź dumny z tego, co osiągnąłeś i daj innym znać, że oni również powinni być dumni ze swoich sukcesów. Przypomnij platformom konferencyjnym, że jest to Krajowy Miesiąc Uzdrowienia, a także rozpowszechniaj informacje na ten temat lub docieraj do osób, które mogą być w potrzebie.

Odzyskiwanie jest przez cały rok

W tym miesiącu świętujemy uzdrowienie, ale w rzeczywistości uzdrowienie ma miejsce każdego dnia w roku. W tym roku uzyskanie informacji i świętowanie Krajowego Miesiąca Uzdrowienia będzie trudniejsze niż kiedykolwiek, ale można to zrobić. Zachęcaj ludzi w swoim życiu, aby byli świadomi, co to znaczy być w trakcie rekonwalescencji, świętować i szanować tych, którzy są. W tym miesiącu ważne jest, aby przełamać bariery i edukować, co to znaczy dla kogoś, by wyzdrowiał. Pamiętaj, że głównym przesłaniem Krajowego Miesiąca Uzdrowienia jest to, że profilaktyka, leczenie jest skuteczne, a ludzie mogą wyzdrowieć i robią to.

Centra odnowy biologicznej Ameryki są tu dla ciebie

W 2020 roku było to trudne dla wszystkich, ale szczególnie dla osób cierpiących na zaburzenia związane z używaniem substancji. Jeśli wróciłeś do zdrowia, zastanawiałeś się nad rozpoczęciem leczenia lub masz bliską osobę, która skorzystałaby z leczenia stacjonarnego lub ambulatoryjnego, Amerykańskie Ośrodki Odbudowy są tu dla Ciebie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Jeśli masz problemy lub potrzebujesz pomocy, zadzwoń w każdej chwili pod numer 1-800-RECOVERY.