To jest czas pop quizu tutaj w Sober Nation.

Co jest główną przyczyną śmierci tutaj w U S of A?

Jeśli zgadłeś przedawkowania narkotyków, masz całkowitą rację.

Choć może to nie jest zaskoczeniem, przedawkowanie narkotyków przewyższyło wypadki samochodowe i rany postrzałowe jako główna przyczyna przypadkowej śmierci w tym kraju. Tak, widmo epidemii narkotyków w Ameryce pozostało na pierwszej stronie wiadomości i mediów społecznościowych, a urzędnicy służby zdrowia, ustawodawcy i obywatele zmagają się ze sposobami powstrzymania fali.

Największe obawy koncentrują się wokół amerykańskiej epidemii pigułek na receptę i heroiny. Patrząc tylko na same liczby, nie trzeba się długo zastanawiać, aby zdać sobie sprawę, że my jako naród będziemy głębiej w świecie bólu, niż już teraz.

Patrząc na liczby

Jak poważna jest epidemia tabletek na receptę i heroiny w Ameryce? Według informacji zawartych w artykule, który pojawił się w środowym wydaniu RT.com, 43 000 osób w Stanach Zjednoczonych zmarło w wyniku przedawkowania leków w 2013 roku. Z tych 43 tys. połowa była spowodowana albo pigułkami na receptę, albo heroiną.

43,000.

Ta liczba jest większa niż łączna liczba mieszkańców wielu miast. Jeśli chcesz rozbić to dalej, 120 osób umiera każdego dnia w Stanach Zjednoczonych z powodu przedawkowania narkotyków, a połowa z tych zgonów jest spowodowana albo pigułkami na receptę, albo heroiną.

Jest to dość oszałamiające i otrzeźwiające, aby myśleć o tym. Dla tych, którzy nie czują, że Stany Zjednoczone są w ogniu ogromnego problemu narkotykowego, lub czują, że nie dotyka on nikogo na ich podwórku, te liczby mogą dać trochę bardzo potrzebnej perspektywy.

Dlaczego tak się dzieje?

Jeśli przyjrzymy się bliżej amerykańskiej epidemii tabletek na receptę i heroiny, można zauważyć, że uzależnienie od jednego narkotyku napędza uzależnienie od drugiego. W niedawnym artykule opublikowanym w TIME Magazine, pisarka Alexandra Sifferlin pisze co następuje:

"Zgony związane z heroiną prawie potroiły się w USA w ciągu zaledwie trzech lat i czterokrotnie w 13, według nowych danych federalnych. Nowy raport National Center for Health Statistics (NCHS) pokazuje, że od 2000 do 2013 roku zgony z powodu zatrucia narkotykami z udziałem heroiny wzrosły czterokrotnie, z 0,7 zgonów na 100 000 osób do 2,7 zgonów na 100 000 osób. W 2013 roku wskaźnik ten był około czterokrotnie wyższy wśród mężczyzn niż wśród kobiet."

Głównym powodem dramatycznego odrodzenia się używania heroiny było rosnące wykorzystanie środków przeciwbólowych na receptę w Stanach Zjednoczonych. W tym samym artykule Sifferlin wspomina o badaniu przeprowadzonym przez National Center for Health Statistics (NCHS), które stwierdza co następuje:

"Liczba osób, które używały środka przeciwbólowego silniejszego niż morfina, wzrosła z 17% do 37% od początku lat 2000 do około dekady później. Ludzie, którzy są uzależnieni od środków przeciwbólowych mogą przejść na heroinę, ponieważ jest ona tańsza i nie wymaga recepty."

Co się robi?

Jak stwierdzono na początku artykułu, ustawodawcy byli gorączkowo scrambling wymyślić sposoby, aby zrobić dent w tym kraju rosnącej recepty pigułki i epidemii heroiny. Zostały poczynione pewne kroki w celu powstrzymania fali.

W odniesieniu do leków na receptę, wiele stanów ma programy monitorowania leków na receptę (PDMP's) w miejscu. Programy te zbierają, monitorują i analizują elektronicznie przesyłane dane dotyczące przepisywania i wydawania leków, przekazywane przez apteki i lekarzy wydających. Zebrane dane pomagają monitorować ewentualne nadużycia i nadmierne przepisywanie leków, a także pomagają w egzekwowaniu prawa, badaniach nad uzależnieniami i zapobieganiu nadużyciom.

Aby rozwiązać problem stale rosnącej epidemii heroiny, niektóre stany uchwalają ustawy, które pomogą w leczeniu i zapobieganiu przedawkowań. Na przykład, Izba Stanowa Illinois niedawno przyjęła ustawę o kryzysie heroinowym. Ustawa ta umożliwia wszystkim aptekom wydawanie naloksonu i innych leków odwracających skutki przedawkowania zarówno osobom zażywającym narkotyki, jak i ich bliskim bez recepty.

Heroin Crisis Act wymaga również, aby strażacy, policjanci, a nawet pielęgniarki szkolne nosili przy sobie ten lek i przeszli szkolenie, aby móc go prawidłowo podawać. Ustawa ta wymaga również, aby koronerzy zgłaszali do Departamentu Zdrowia Publicznego wszystkie przypadki, w których przedawkowanie narkotyków było główną przyczyną śmierci.

Dodatkowo, ustawa pozwoliłaby również na rozszerzenie sądów narkotykowych w całym kraju, które utrzymują użytkowników w leczeniu i poza systemem więziennictwa.

Czy zmagasz się z uzależnieniem? Wyzdrowienie jest możliwe!

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich zmaga się z uzależnieniem od heroiny, leków na receptę lub innych narkotyków, możesz czuć się bezsilny i przytłoczony. Chociaż uzależnienie jest bardzo groźnym przeciwnikiem, istnieje pomoc i zasoby dostępne, aby pomóc Ci wygrać walkę.

Jako wiodący dostawca informacji na temat uzależnień, leczenia i odzyskiwania w Internecie, Sober Nation może dostarczyć Ci narzędzi, wiedzy i zachęty, której potrzebujesz, aby spotkać się z uzależnieniem na głowie. Zapewniamy nie tylko dogłębne artykuły i wnikliwe blogi, ale także kompleksowy katalog leczenia z ponad 40.000 dostawców leczenia.

Sprawdź naszą stronę internetową i śledź nas na Facebooku i Twitterze.

Świat wyzdrowienia, uzdrowienia i nadziei jest na wyciągnięcie ręki.