Korzyści płynące z obcowania ze sztuką w procesie odzyskiwania

Istnieje wiele form sztuki, od muzyki do malarstwa do rzeźbienia do pisania, a nawet sztuki jedzenia. Nie ma wątpliwości, że wielu artystów ma problemy z uzależnieniem. Słynny muzyk Nikki Sixx był niezwykle publiczny ze swoimi zmaganiami z nadużywaniem narkotyków. Autorzy tacy jak Ernest Hemmingway, Hunter S. Thompson i Jack Kerouac byli otwarci na temat swoich zmagań z alkoholem i narkotykami. Nie ma wątpliwości, że ci i wielu innych uzależnionych artystów wnieśli ogromny wkład w naszą kulturę, a ich prace przeszły do historii. Odnieśli sukces będąc pod wpływem; wielu z nich przyczyniło się do swojego sukcesu i kreatywności bezpośrednio dzięki narkotykom i alkoholowi.

Wielu artystów, po wyjściu na prostą, zastanawia się, jak mogliby tworzyć sztukę bez używania. Niektórzy z nich całkowicie rezygnują ze swojej sztuki, bojąc się, że będzie ona wyzwalać, albo że to, co zrobili, będzie okropne w porównaniu z tym, co zrobili w czasie zażywania. Zamiast mówić, że narkotyki tworzą sztukę, wielu mówi, że ból tworzy sztukę. Nadużywanie narkotyków powoduje wielką agonię, która może kogoś zainspirować. Inspiracja może jednak przyjść z każdego miejsca. Kiedy stajemy się czyści, uczymy się widzieć i doceniać piękno w życiu. Ponieważ świat może zawsze używać więcej piękna, potrzebujemy czystych artystów.

Poza tym narkotyki i alkohol osłabiają zdolność zapamiętywania. Spójne myśli rozpadają się z czasem. Mózg zaprzestaje produkcji dopaminy i innych neuroprzekaźników, co pozostawia użytkownika w depresji. W depresji trudno jest się skupić lub mieć wystarczającą motywację do koncentracji potrzebnej do tworzenia sztuki. Ponieważ narkotyki stają się głównym celem osoby uzależnionej, nie ma ona już czasu na sztukę. Kiedy on lub ona usiąść do tworzenia, to często jest mało lub bez sensu.

Jeśli jesteś artystą, który dopiero zaczyna się leczyć, nie martw się. Utracone marzenia budzą się w odzysku i piękna sztuka może być tworzona z czystym umysłem. Nie będziesz już zamglony, zapominalski, przygnębiony i rozproszony. Ten autor zmagał się z tym na początku, ale może z radością powiedzieć, że z trzeźwością wszystkie rzeczy są możliwe.

~Cassie R