Zdjęcie dzięki uprzejmości www.theherrenproject.com

Kiedy rejs przez stronę internetową Sober Nation, zobaczysz, że staramy się być wiodącym zasobem uzależnień i zasobów leczenia dostępnych wszędzie. Od wnikliwych blogów odzysku i artykułów informacyjnych do kompleksowego katalogu narkotyków odwyku, Sober Nation jest go-to źródło, które można włączyć do i zaufać.

My w Sober Nation również lubią świecić światło punktowe na tych organizacji, które robią wspaniałe rzeczy w społeczności odzysku. Zdajemy sobie sprawę, że jako naród, który jest zbudowany na pokonaniu uzależnienia i dzielenie się naszymi historiami odzysku, chcemy pokazać trochę miłości dla tych, którzy pracują, aby wzmocnić społeczność odzysku i rozbić piętno, które otacza uzależnienie.

W nadchodzących tygodniach, będziemy poświęcać przestrzeń kolumny do tych organizacji, które są kopanie dużo tyłek w dostarczaniu wiadomości odzysku jest możliwe do mas. W tym blogu, reflektor świeci na jedną z takich organizacji o nazwie The Herren Project (THP).

Czym jest Projekt Herren?

Utworzona w 2011 roku, The Herren Project jest organizacją, która ma trzy główne cele. Po pierwsze, starają się pozytywnie wpłynąć na życie osób zmagających się z uzależnieniem poprzez zapewnienie skutecznej nawigacji w leczeniu.

Po drugie, koncentruje się na edukacji młodzieży i osób z grup ryzyka w zakresie prowadzenia zdrowego stylu życia i znajdowania zdrowych sposobów radzenia sobie z codziennymi stresami i bodźcami, które ich otaczają.

Wreszcie, THP zapewnia stypendia na programy, kliniki i obozy, aby pomóc zwiększyć pewność siebie, iskrzyć motywację do pozostania w odzysku i rozwijać solidne podstawy, na których można budować sukces.

Ta organizacja non-profit stara się zapewnić osobom stawiającym pierwsze kroki w kierunku trzeźwości programy edukacyjne, zasoby i zachętę, których potrzebują, aby zbudować podstawy nowego, szczęśliwszego życia na odwyku.

Kim jest Chris Herren?

Projekt Herren został założony przez byłego gracza NBA Chrisa Herrena. Był on tematem znakomitego filmu dokumentalnego ESPN "30 for 30" Unguarded. Pochodzący z Fall River, Massachusetts, Herren był wybitnym graczem w szkole średniej i został nazwany zarówno Graczem Roku w Massachusetts, jak i McDonald's All-American.

Herren był bardzo intensywnie rekrutowany przez główne programy, ale zdecydował się na naukę w Boston College i był przedstawiany w publikacjach takich jak Rolling Stone i Sports Illustrated. Jednak już po kilku miesiącach został usunięty z drużyny i uczelni po tym, jak oblał liczne testy na obecność narkotyków. Herren zapisał się następnie do Fresno State, i chociaż miał solidną karierę w tej szkole, również został zawieszony za używanie narkotyków.

Pomimo swoich problemów, Herren został wybrany w drugiej rundzie przez Denver Nuggets w 1999 roku i grał zarówno dla Nuggets, jak i Boston Celtics, zanim przeniósł się za granicę, aby grać dla profesjonalnych drużyn w krajach takich jak Turcja, Polska i Chiny. Podobnie jak w przypadku kariery w college'u, również w karierze zawodowej zdarzało mu się zażywać narkotyki.

W pewnym momencie Herren wydawał około 20 000 dolarów miesięcznie na Oxycontin, heroinę i inne narkotyki. W czerwcu 2008 roku, po przedawkowaniu heroiny, sięgnął dna. Bez ubezpieczenia zdrowotnego i z wyczerpanymi przez nałóg środkami finansowymi, jego przyjaciele pomogli mu finansowo i zapewnili moralne wsparcie, którego potrzebował, aby rozpocząć trzeźwe życie.

Czysty od 1 sierpnia 2008 roku, Chris Herren zmienił kierunek swojego życia, stawiając trzeźwość i rodzinę ponad wszystko. Poza mityngami, Herren często przemawia przed różnymi grupami, aby podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z uzależnieniem i powrotem do zdrowia. W odpowiedzi na tysiące osób, które zwróciły się do Chrisa z prośbą o pomoc, powstała Fundacja Herren.

Jak Projekt Herren pomaga osobom szukającym wyzdrowienia

Dla tych, którzy zmagają się z nadużywaniem narkotyków i alkoholu oraz uzależnieniem, THP oferuje szereg usług, które mogą pomóc osobom uzależnionym w znalezieniu potrzebnej pomocy. The Herren Project współpracuje z rodzinami przy organizowaniu wysokiej jakości leczenia i pomaga rodzinom przejść przez proces poszukiwania terapii i zabezpieczania środków na leczenie.

THP oferuje również programy edukacyjne, które mają na celu edukowanie i informowanie młodych ludzi o niebezpieczeństwach związanych z narkotykami i alkoholem oraz o znaczeniu prowadzenia zdrowego stylu życia. Jest to osiągane poprzez Impact Speaker Series, jak również The Project Purple Initiative.

Inicjatywa ta, zapoczątkowana w 2012 roku, ma na celu przełamanie piętna uzależnienia, uświadomienie niebezpieczeństw związanych z nadużywaniem narkotyków i alkoholu oraz rzucenie światła na te metody leczenia, które są skuteczne w pomaganiu osobom uzależnionym w przerwaniu cyklu nadużywania substancji.

Inicjatywa Project Purple zachęca ludzi w każdym wieku do "Go Purple" i przeciwstawienia się nadużywaniu substancji i pomaga tworzyć świadomość poprzez edukację i zbieranie funduszy, co pomaga zapewnić skuteczne rozwiązania w zakresie leczenia wszystkich osób z problemami związanymi z nadużywaniem substancji.

THP zapewnia również stypendia dla osób z grup wysokiego ryzyka, które zostały dotknięte uzależnieniem lub których bliscy zmagają się z tym problemem, poprzez organizowanie obozów koszykarskich. Ponadto The Herren Project oferuje możliwość zaangażowania się w różne projekty społeczne i zbiórki pieniędzy.

Wprowadzanie zmian

The Herren Project jest przykładem organizacji oddolnej, która robi swoje, aby wzmocnić społeczność osób uzależnionych i pomóc tym, którzy są najbardziej narażeni na ryzyko, w walce z używaniem substancji, nadużywaniem i uzależnieniem. Jeśli jesteś zainteresowany tym, co oferują, sprawdź ich stronę internetową, na Twitterze i na Pinterest.

Jak zawsze, można liczyć na Sober Nation, aby utrzymać Cię zaktualizowane, poinformowany, w nastroju i upoważniony z zasobów, które trzeba wygrać swoją walkę z nadużywaniem substancji.