E! NewsW najbliższym

czasie

fani

Anne Hathaway nie zobaczą jej popijającej koktajle. Gwiazda ogłosiła publicznie, że przestała pić - przynajmniej do 2036 roku.

W poniedziałek laureatka Oscara pojawiła się w programie Ellen i opowiedziała o swojej decyzji odstawienia alkoholu dla dobra dwuletniego syna.

18 lat

"Rzuciłam picie w październiku, na 18 lat" - powiedziała. "Zamierzam przestać pić, kiedy mój syn jest w domu, ponieważ nie do końca podoba mi się sposób, w jaki to robię, a on jest w wieku, w którym naprawdę potrzebuje mnie cały czas rano" - powiedziała Hathaway.

36-latka i jej mąż, Adam Shulman, powitali swojego syna, Jonathana, w kwietniu 2016 roku i wyjaśniła moment, w którym podjęła decyzję. "Pewnego dnia podrzuciłam go do szkoły, nie prowadziłam samochodu, ale miałam kaca i to mi wystarczyło. Nie kochałam tego".

"I Was Just Kinda Stumbling In"

Kontynuując ten temat, gwiazda Oceans Eleven wyznała, że był jeszcze jeden incydent, który uświadomił jej, że nie chce już pić: noc imprezowania z jej costarlem Serenity, Matthew McConaugheyem i jego żoną, Camilą Alves.

"Piliśmy całą noc, a potem musiałam iść na spotkanie ze Stevenem Knightem, naszym reżyserem. Następnego dnia byłam na kacu - czy kiedykolwiek musieliście iść na spotkanie?" - pytała publiczność. "Wpadłam na nie z jednym okiem otwartym".

Pod koniec spotkania Hathaway przyznała się, że ma kaca. Knight powiedział, że nie potrafi tego stwierdzić, ale następnym razem już tak. "Dwa dni później mieliśmy kolejne spotkanie, na którym się pojawiłam, a on powiedział: 'Och, teraz już mogę'" - wyjaśnia Hathaway.

Odstawienie alkoholu może być wyzwaniem dla każdego, ale Hathaway może pomóc swojemu przyszłemu partnerowi w utrzymaniu odpowiedzialności. Kiedy mówisz, że skończyłaś z piciem w ogólnokrajowej telewizji, ludzie na pewno to zapamiętają".

Kultura "winnej mamy"

Anne Hathaway nie jest jedyną gwiazdą, która odstawiła butelkę, ale inne gwiazdy z listy A również rzuciły picie. Blake Lively nigdy nie tknęła ani kropli alkoholu, a aktorka Jada Pinkett Smith nie tknęła ani kropli alkoholu od początku lat 90.

Najnowsze statystyki pokazują, że coraz więcej matek pije wino jak sok jabłkowy: Szacuje się, że 5,3 miliona kobiet w Stanach Zjednoczonych ma ryzykowne nawyki związane z piciem alkoholu, a jedno na czworo amerykańskich dzieci ma rodzica-alkoholika.

Jedną z najtrudniejszych rzeczy, jeśli chodzi o publiczne ujawnienie problemów z alkoholem, jest poczucie, że jest się jedyną osobą. Podczas gdy kultura "winnej mamy" eksplodowała, widzieliśmy memy, reklamy i modę internetową na to, że to, co dla wielu jest humorem, dla innych może być walką. Choć Hathaway ogłosiła publicznie swój plan prawie dwudekadowej abstynencji, mamy nadzieję, że rzuciła światło i dodała odwagi innym mamom zmagającym się z alkoholem, by podzieliły się własnymi historiami.