O wspieraniu osób uzależnionych od opiatów, z naszych ośrodków detoksykacji opiatów

Psychiatrzy podnieśli świadomość faktu, że pacjenci wracający do zdrowia z uzależnień od substancji nadużywających - opiatów i alkoholu - są w potrzebie więcej niż tylko leczenia. Pytanie, w jaki sposób zapewnić dodatkowe wsparcie nadal jest gorącą debatą wśród klinicystów, polityków i organów ścigania. Co nie jest do dyskusji, jednak jest to, że istnieje potrzeba dodatkowego wsparcia dla tych, którzy są w odzysku. Medycznie wspomagana detoksykacja w jednym z naszych ośrodków detoksykacji od opiatów jest tylko pierwszym etapem leczenia. Uzależnienie jest chorobą przewlekłą i dlatego ludzie, którzy przestają używać substancji takich jak opiaty i alkohol przez pewien czas, nie są automatycznie wyleczeni.

Po detoksykacji, poradnictwo behawioralne jest wprowadzane do planu leczenia naszego pacjenta. W razie potrzeby dodawane są również leki, jak również przeprowadzana jest ocena i leczenie innych schorzeń. Po zakończeniu leczenia konieczna jest długoterminowa obserwacja, aby zapobiec nawrotom. Obejmuje to specjalistów medycznych, trenerów, przywódców religijnych, mentorów, członków rodziny i pracowników socjalnych.

Pacjenci uzależnieni od opiatów i alkoholu potrzebują Twojego wsparcia

Większość pacjentów wymaga długotrwałej lub powtarzającej się opieki, aby przestać używać opiatów i alkoholu i rozpocząć życie w odwyku. Rola niemedycznych profesjonalistów i wsparcia społeczności w opiece długoterminowej jest kluczowa. Częścią procesu zdrowienia i unikania nawrotów jest zdobycie nowych umiejętności życiowych i nowej wizji życia. Na taką przemianę mogą mieć ogromny wpływ wspierający ludzie, tacy jak Ty.

Sieć i budowanie pozytywnej społeczności

Być może jednym z najtrudniejszych aspektów wychodzenia z uzależnienia jest brak wsparcia i społeczności. Czasami przyjaciele i związki, które zbudował nasz pacjent, przyczyniają się do jego nałogowych zachowań, a on sam zaczyna od początku i czuje się osamotniony. Pamiętam rozmowę z moją ciotką, kiedy leczyła się z alkoholizmu, w której powiedziała: "Musiałam opuścić moją okolicę. To mnie przygnębiało. To sprawiało, że ciągle wracałam."

Wyjechała, co było najzdrowszym wyborem, jakiego mogła dokonać. Ale wtedy pogrążyła się w samotności. Izolacja i samotność również wywołują nawroty choroby. To właśnie tutaj ludzie tacy jak ty odgrywają istotną rolę w procesie zdrowienia. Czy istnieją grupy wsparcia, z którymi możesz pomóc połączyć tę osobę? Jeśli grupy wsparcia są onieśmielające, spróbuj innych miejsc spotkań towarzyskich. Klub czytelniczy. Spotkania biegowe. Wieczór artystyczny w lokalnej bibliotece. Pomóż swojemu pacjentowi w nawiązywaniu kontaktów, włączając go do nowych kręgów towarzyskich. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na bezpieczne, wolne od substancji psychoaktywnych środowiska.

Słuchaj

Pozwól pacjentowi wybrać główny temat rozmowy podczas spotkania i słuchaj go. W razie potrzeby odpowiadaj na pytania otwarte, które pomogą pacjentowi zastanowić się, jak się czuje i jak chce się rozwijać. Pytania takie jak:

  • "Jak wzrasta Twoja pewność siebie?" "Jak się czujesz, kiedy budzisz się rano i jak te uczucia wpływają na twój dzień?". LUB (alternatywne pytanie nadal odnoszące się do poczucia winy i wyrzutów sumienia) "Czy widzisz, jak twoje poczucie winy i wyrzuty sumienia zmieniają się w czasie?". "Czy wiesz, jak nieużywanie wpływa pozytywnie na twoją reputację?". "Jak możemy dziś uczcić twój postęp?".

Unikaj oceniania i bądź tak zachęcający, jak to tylko możliwe. . Ten rodzaj interakcji tworzy emocjonalną jasność, która pomaga osobie w procesie zdrowienia w kierunku działania.

Skoncentruj się na tym, gdzie nasz pacjent jest teraz i co chce zrobić, aby poprawić swoje życie.

Celem leczenia opiatów i alkoholu w naszych ośrodkach detoksykacji opiatów jest coś więcej niż tylko "przestać używać" i "pozostać w ten sposób". Ostatecznie, celem naszego pacjenta jest powrót do produktywności w rodzinie, w pracy i w społeczeństwie. Jest to ogromne przedsięwzięcie. Jakim drobnym krokiem możecie się wspólnie zająć w tym tygodniu? Czy jest członek rodziny, z którym nasz pacjent chciałby się pogodzić? A może chce popracować nad swoim życiorysem? Czy ma ochotę na małą pracę społeczną? Zobacz, co możesz zrobić, aby ułatwić następny krok, który nasz pacjent chce podjąć, aby iść naprzód w pozytywnym kierunku.

Zwiększyć świadomość osobistych wyborów, działań i odpowiedzialności

Pozwalając naszemu pacjentowi obserwować Twoje codzienne życie, możesz dać mu pozytywny przykład zdrowych wyborów i działań. Spróbujcie spotkać się na siłowni lub w parku, gdzie możecie wspólnie ćwiczyć i czerpać korzyści z fitnessu. Albo zrezygnuj z restauracji typu fast food i zamiast tego zjedzcie razem smoothie lub świeży sok. Chociaż taka decyzja może wydawać się niewielka, to jednak stanowi dla naszego pacjenta wzmocnienie, gdy widzi, że inna osoba stara się dokonywać dobrych wyborów. Zawsze, gdy to możliwe, chwal naszego pacjenta za to, że wykazał się odpowiedzialnością lub dokonał zdrowego wyboru.

Pamiętaj, że nie jesteś odpowiedzialny za wybory, których dokonuje twój zdrowiejący pacjent. Nawroty zdarzają się w życiu nawet najbardziej wspieranych pacjentów. Bez względu na to, co się wydarzy, jesteś liną ratunkową dla osób zdrowiejących z uzależnienia od opiatów i alkoholu. Mam nadzieję, że te cztery wskazówki okażą się dla Ciebie pomocne i pamiętaj, aby cieszyć się z możliwości, jaką otrzymałeś, aby dokonać pozytywnych zmian.

Aby uzyskać wsparcie w pomaganiu pacjentowi wracającemu do zdrowia, nie wahaj się skontaktować z Recovery Centers of America dzisiaj pod numerem 1-800-RECOVERY.